Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

idauzos_salinimas_parketlentes

Buityje sunku išvengti įvairiausių nelaimingų atsitikimų. Perkeliant baldus ar nukritus sunkiam daiktui, ant medinių grindų dažniausiai lieka įdaužimai ar įbrėžimai.

Šis metodas tinkamas šalinti įdaužas nuo mediniu grindų: parketo, parketlenčių, baldų, kitų nepadengtų medinių paviršių ar padengtų alyva. Metodas nėra tinkamas sintetinėms dangoms, kaip laminuotos grindys, paviršiams su plona medienos faneruote ar lakuotiems pavišiams.

Darbui atlikti prireiks:

·  lygintuvo;

·  popierinio rankšluosčio ar medvilninės medžiagos atraižos;

·  vandens;

·  giluminio valiklio. 

idauzos_salinimas_parketlentes

Nuvalykite pažeistą paviršių, nes paliktas purvas gali įsigerti gilyn. Jei paviršius alyvuotas, prireiks giluminio valiklio, kuriuo pašalinsite alyvą tam, kad vanduo geriau prasiskverbtų į medienos skaidulas. Būkite atsargūs, nes kai kurios alyvos nuo karščio ir drėgmės gali pabalti. Todėl rekomenduotume pabandyti šį procesą nematomoje vietoje, prieš šalinant įdaužą. Užpilkite šiek tiek vandens ant pažeidimo. Ne per daug, tiesiog pakankamai padengti pažeistą vietą. Uždenkite ją popieriniu rankšluosčiu ar medvilninės medžiagos atraiža. Vanduo įsigers į medžiagą. Lygintuvą nustatę į karščiausią padėtį, sukamais judesiais spauskite tol kol vanduo išgaruos. Procesas ilgai neužtruks. Medienos skaidulos absorbuoja vandenį ir po truputį grįžta į pradinę būseną. Šį procesą kartokite tiek kartu, kol paviršius išsilygins.

Nuo medienos rūšies ir įdaužos dydžio priklausys kiek kartų reikės pakartoti procesą. Minkštoms medienoms kaip pušis ar eglė gali prireikti vieno ar kelių pakartojimų. Tuo tarpu kietmedžiams: ąžuolui, uosiui ar egzotinėms medienoms reikės ir daugiau kartų kartoti procesą. Jei įdauža labai gili ir medienos skaidulos yra ne tik deformuotos, bet ir plyšusios, tuomet atstatyti pilnai įdaužos nepavyks. Reikės paviršių pašveisti, kad pažeidimas būtų kuo mažiau matomas.

idauzos_salinimas_parketlentes

idauzos_salinimas_parketlentes

idauzos_salinimas_parketlentes

idauzos_salinimas_parketlentes

idauzos_salinimas_parketlentes

Informacija paruošta pagal instructables.com

Vilnius

J. Kazlausko g. 1

I-V  9-18     IV 10-14

kauno parduotuves telefonas  +370 683 38730

kauno parduotuves el. pastas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kaip pašalinti įdaužas nuo medinio paviršiaus

Buityje sunku išvengti įvairiausių nelaimingų atsit