Buityje sunku išvengti įvairiausių nelaimingų atsitikimų. Perkeliant baldus ar nukritus sunkiam daiktui, ant medinių grindų dažniausiai lieka įdaužimai ar įbrėžimai.
Šis metodas tinkamas šalinti įdaužas nuo mediniu grindų: parketo, parketlenčių, baldų, kitų nepadengtų medinių paviršių ar padengtų alyva. Metodas nėra tinkamas sintetinėms dangoms, kaip laminuotos grindys, paviršiams su plona medienos faneruote ar lakuotiems pavišiams.
Darbui atlikti prireiks:
· lygintuvo;
· popierinio rankšluosčio ar medvilninės medžiagos atraižos;
· vandens;
· giluminio valiklio.
Nuvalykite pažeistą paviršių, nes paliktas purvas gali įsigerti gilyn. Jei paviršius alyvuotas, prireiks giluminio valiklio, kuriuo pašalinsite alyvą tam, kad vanduo geriau prasiskverbtų į medienos skaidulas. Būkite atsargūs, nes kai kurios alyvos nuo karščio ir drėgmės gali pabalti. Todėl rekomenduotume pabandyti šį procesą nematomoje vietoje, prieš šalinant įdaužą. Užpilkite šiek tiek vandens ant pažeidimo. Ne per daug, tiesiog pakankamai padengti pažeistą vietą. Uždenkite ją popieriniu rankšluosčiu ar medvilninės medžiagos atraiža. Vanduo įsigers į medžiagą. Lygintuvą nustatę į karščiausią padėtį, sukamais judesiais spauskite tol kol vanduo išgaruos. Procesas ilgai neužtruks. Medienos skaidulos absorbuoja vandenį ir po truputį grįžta į pradinę būseną. Šį procesą kartokite tiek kartu, kol paviršius išsilygins.
Nuo medienos rūšies ir įdaužos dydžio priklausys kiek kartų reikės pakartoti procesą. Minkštoms medienoms kaip pušis ar eglė gali prireikti vieno ar kelių pakartojimų. Tuo tarpu kietmedžiams: ąžuolui, uosiui ar egzotinėms medienoms reikės ir daugiau kartų kartoti procesą. Jei įdauža labai gili ir medienos skaidulos yra ne tik deformuotos, bet ir plyšusios, tuomet atstatyti pilnai įdaužos nepavyks. Reikės paviršių pašveisti, kad pažeidimas būtų kuo mažiau matomas.
Informacija paruošta pagal instructables.com
Turbūt nedaugelis žino, kad muzikos genijus, daugkartinis prestižinės „Grammy“ statulėlės laimėtojas Lenny Kravitz, jau daugiau kaip prieš dešimtmetį debiutavo interjero dizaino srityje, kuomet 2003 metais įkūrė nuosavą Kravitz Design kompaniją. Ši studija kuria ir įgyvendina visuomeninius ir privačius interjero projektus. Ieškodami išskirtinių sprendimų ir pasitelktami interjero medžiagų gamintojus, kuria išskirtines apdailos medžiagas ir interjero detales.
Vienas iš paskutinių Lenny Kravitz dizaino projektų - ąžuolinių parketlenčių kolekcija, kurią sukūrė bendradarbiaujant su gerai už Atlanto žinomu medinių grindų prekiniu ženklu BR-111. Šios kolekcijos tekstūros ir spalvos tikrai įspūdingos. Ją sudaro 9 išskirtinių dekorų linija. Parketlentės gaminamos iš 254mm ar 229mm pločio Europietiško ąžuolo. Spalvų paletė nuo šiltų auksinės šviesiai rudos Camois ąžuolo atspalvio iki modernios šviesiai pilkšvos Arctic, ar sodrios tamsiai rudos dūminto Char ąžuolo spalvos. Parketlenčių kainos šiuo metu prasideda nuo 88 EUR už kvadratinį metrą.
Jei norite daugiau sužinoti apie grindis ar turite klausimų apie medinių parketlenčių pasirinkimą Jūsų namams, skambinkite arba parašykite mums.
Daugiau informacijos apie grindis ir Lenny Kravitz dizaino projektus galite rasti:
http://www.br111.com/Floors&filter=61 ir http://www.kravitzdesign.com
Chambord ąžuolo parketlentės
Brittany ąžuolo parketlentės
Vellum ąžuolo parketlentės
Rhone ąžuolo parketlentės
Kitapus Atlanto, Nacionalinė Medinių Grindų asociacija išrinko geriausius 2015 metų medinių grindų projektus. Laimėtojai buvo paskelbti NWFA 2015 Wood Flooring Expo parodos metu. Nuo 1990 metų jau apdovanoti daugiau kaip 200 nominacijų laureatai.
Pirmą kartą Metų medinių grindų apdovanojimą pelnė Real Antique Wood’s projektas, kuriame panaudotas riešutmedis nulaužtas Irenos uragano, dar 2011 metais.
Geriausios restauracijos nominaciją laimėjo Yantarnaya Pryad-Parquet projektas Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje. Šiam projektui panaudotos: pelkių ąžuolo (bog oak), klevo, kriaušės, sapele ir rešutmedžio medienos. Restauratoriai sugebėjo išsaugoti 75 procentus originalios grindų medienos, datuojamos 1850 metais.
Geriausios gamyklinės apdailos kategorijoje laurai atiteko Gaylord Hardwood Flooring salonui Otavoje. Grindų centre medalijonas su įcentruota žvaigžde ir graikišku raktų motyvais, apsuptas šešiolikos skirtingų medienų pavyzdžiais, tarp kurių klevo, raudonojo ir baltojo ąžuolų, hikory medienos.
Geriausiu visuomeniniu projektu pripažintas Ourada Designs darbas, kuris bus naudojamas parodose reklamuoti Bostik Inc. įmonės prekinį ženklą. Grindų segmentas transportavimo metu. gali būti sulenkiamas per puse. Segmentas sumontuotas iš daugiau kaip 70 atskirų medienos elementų ir vieno žalio driežo - Bostik Inc. talismano.
Geriausiu gyvenamuoju projektu paskelbtas Ourada Designs darbas. Projekto savininkas panaudojo praeitų metų pagrindinio prizo laimėtojo medžiagų likučius. Šiam projektui sugaišta 168 valandas. Patys nuspreskite ar tai daug, ar mažai.
Geriausiu pjovimu lazeriu ir programinėmis staklėmis paskelbtas Woodwright Hardwood Floor medalijonas sudarytas iš kelių skirtingų medienos sluoksnių.
Geriausiu grindų “gelbėtojo” kategorijoje nugalėjo Archetypal Imagery Corp. Į šią kategoriją papuola tik 100% išmontuotos senos grindys, perdirbtos ir padengtos vietoje ar gamykliškai. Ąžuolas naudotas šiame projekte iš senovinio kleties, menančio dar JAV pilietinio karo laikus.
Tai didžiausia architektūros, statybinių medžiagų ir sistemų paroda pasaulyje, vykstanti kas dvejus metus Miunchene.
Paskutiniais metais ši paroda sulaukia vis daugiau dėmesio iš grindų gamintojų, nepaisant to, jog vyksta tuo pačiu metu kaip ir kitos pasaulinės specializuotos grindų parodos Hanoveryje ir Las Vegase. Jau antrą kartą parodoje dalyvauja lietuviška WPC terasinių lentų gamintoja InterVilža ir vienas didžiausių trisluoksnių parketlenčių fabrikas iš Lietuvos Boen.
Šiais metais BAU aplankė daugiau kaip 250 000 lankytojų - tai absoliutus rekordas per visą 50 metų parodos gyvavimo laikotarpį! Iš aplankiusių šią parodą - 65 000 architektų ir planavimo biurų darbuotojai.